niedziela, 5 lutego 2017

"Znajdź mnie - przygoda w mieście"

Jeśli lubicie książki wymagające współpracy to dobrze trafiliście 😉 Bardzo lubię książki pobudzające do myślenia, kreatywne a te niewątpliwie do nich należy. Nie znajdziemy w niej za dużo tekstu, co najwyżej polecenia znalezienia czegoś lub wykazania się co tu nie pasuje. Tekst opowiadania musimy wymyślić sami 😉

 "Znajdź mnie - Przygoda w mieście" - Przemysław Liput wyd. Dragon

Książka jest niejako przekrojem naszej codzienności. Pokazuje co w danej chwili dzieje się w różnych miejscach. Uczy maluchy spostrzegawczości w wyszukiwaniu przedmiotów w zawiłych, pełnych szczegółów obrazków. Wymaga liczenia przedmiotów, wyszukiwania różnic, szukania nie pasujących przedmiotów, szukania par.Od wydawnictwa:
Oto Zwiedzalscy - rodzinka podróżników, miłośników przygód i gubienia ulubionych przedmiotów. Tym razem postanowili wybrać się na spacer po mieście, a w planach mają m.in. wizytę w zoo, zabawę w wesołym miasteczku, a także zwiedzanie zamku, no i oczywiście  nieplanowane gubienia przedmiotów.
Każda plansza to nowa przygoda i nowa szansa na odnalezienie naszych bohaterów i ich gadżetów. To także trening spostrzegawczości zawarty w ciekawych zadaniach związanych ze wskazaniem różnic, wyszukiwaniem nie pasujących do obrazka elementów czy wskazanych pod ilustracją przedmiotów. Bogactwo rysunków pozwala również kształcić umiejętność konstruowania opowieści. Można tworzyć historię o tym, co widać na ilustracji, co robią Zwiedzalscy, co lubią, gdzie i co dzieje się dookoła.
Książka ta jest idealna dla mojego 4,5 latka. Uwielbia wyszukiwać małe elementy w gęstwinie  rzeczy, liczyć je i opowiadać co i dlaczego tu nie pasuje, a co się od czego różni. Niunia natomiast woli opowiadać co jest na obrazkach.

http://troy.net.pl/


1 komentarz:

Copyright © 2014 Łobuziaki , Blogger