czwartek, 6 października 2016

Kiedy dopada Cię złość najlepsza - "Książka na złość" ;)

Kiedy dopada Cię złość najlepsza - "Książka na złość" ;)

W oczekiwaniu na złość - trochę się naczekałam ;) Czasami a może zawsze nasze dzieci robią nam na przekór... Był czas kiedy nasz synek bardzo się złościł..to nie tak , to tak, ą tamto jeszcze inaczej.. nie lubię tego, czy tamtego.. foch niemal non stop na coś. W akcie walki z tymi fochami podjęłam wyzwanie! Po dobremu nie pomogło, krzesełko przemyśleń nie pomogło, więc szukałam innego rozwiązania.. "wyszumienia" dziecka i ukierunkowana na inny tor.. A nic tak u nas nie działa ma odwrócenie uwagi. Więc i w tym wypadku pewna Książka podjęła wyzwanie poskromienia złośnika...

"Książka na złość" - Dariusz Wanata, wyd. Dragon

Przyznam tytuł dla mnie bardzo intrygujący. Miałam ochotę zajrzeć do środka i sprawdzić w jaki sposób autor poskramia złość u dzieci. Czy to w ogóle możliwe? A i owszem :) Złość u dziecka można zamienić w coś kreatywnego, i w pozytywny sposób rozładować nie potrzebne emocje.


Choć dziecię moje rzadko wpada w złość, raczej jest to sekundowe zjawisko i zaraz zapomina... to czasami zdarza się wyjątek ;)


Książka jest zdecydowanie dla dzieci "samoczytających" wówczas mogą skorzystać z niej samodzielnie i wyładować swoje emocje. Jednak nas to nie odstraszyło i przetestowałam ją na moim 4 -latku ;) Znajdziemy w niej zabawne i pomysłowe zadania aby rozładować dziecięcą złość. Mój Misiek w pierwszej kolejności wziął go na warsztat ;) Młotkiem pozabijał kilka karaluchów, które rozlazły po książce.. Śpiącego chłopca przerobił na dziewczynkę - choć nie wiem czy to nie poddawanie pomysłu - obym się kiedyś wymalowana nie obudziła ;) Poznała też zdjęcie mojej przyszłej synowej ;)


Zabawom a właściwie kreśleniom, tłuczeniu młotkiem i rzucaniu książkom nie było końca, chyba to niedługo powtórzymy, i może nie będziemy czekali na kolejną złość... :) A Was zapraszam do obejrzenia co przed nami się, choć tak w skrócie.. bo wiem, że tak jak ja lubicie oglądać książki od środka przed zakupem :)
http://wydawnictwo-dragon.pl/
http://troy.net.pl/pl/

Copyright © 2014 Łobuziaki , Blogger