wtorek, 28 czerwca 2016

Kolczyki u dzieci

Kolczyki u dzieci

Często jestem pytana przez inne mamy małych dziewczynek dlaczego nie przekłułam uszu naszej Niuni. Bo przecież to takie ładne, dziecko wygląda tak uroczo, jak mała księżniczka.. normalnie och i ach.

środa, 22 czerwca 2016

"Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci" - Marta Galewska-Kustra

"Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci" - Marta Galewska-Kustra

Choć łobuziaki są na różnym poziomie mówienia i mają różne potrzeby nauki to zadbać o prawidłową wymowę warto już od początku. A jak np. w bardzo prosty sposób, wystarczy czytać dzieciom książeczki poprawiające wymowę, ale niech to nie będą zwykłe książeczki tylko takie które trenują z dzieckiem odpowiednią ruchomość narządów artykulacyjnych: warg, języka, podniebienia miękkiego i żuchwy!

czwartek, 16 czerwca 2016

Nasze okolice - Góra Chełmska

Nasze okolice - Góra Chełmska
Miejsce tak bliskie, a tak dalekie ;) Zawsze coś nam przeszkadzało w odwiedzeniu tego miejsca, mimo, że w Koszalinie jesteśmy min. raz w tygodniu, to zawsze coś stało na przeszkodzie.

wtorek, 7 czerwca 2016

Pranie na polanie - Listki Dizolve

Pranie na polanie - Listki Dizolve

Dla większości z nas zbliża się sezon urlopowy. Czasami krótszy czasami dłuższy. Ale bez względu na to gdzie i na ile wyjedziemy zawsze z dziećmi zabieramy mnóstwo ubrań. Bo jak wiadomo nie od dziś dzieci się brudzą, zresztą nie tylko dzieci ;) Na niektóre plamy ratunek jest tylko jeden - szybkie pranie. Ja mam na to swój ulubiony sposób - listki Dizolve. O ich właściwościach pisałam już rok temu o tutaj. I od tamtej pory lubię je mieć pod ręką, zwłaszcza podczas wyjazdów.

poniedziałek, 6 czerwca 2016

Kąpielowe potwory - jak ich unikać!

Kąpielowe potwory - jak ich unikać!

Kiedy dziecko rośnie, rosną również ilości zabawek. I to nie tylko w dziecięcym pokoju, rozprzestrzeniają się one wszędzie, nawet w łazience ;)  Zabawa w wodzie to świetna sprawa, ja też lubiłam gdy byłam mała. Moje maluchy uwielbiają się bawić w kąpieli ale wybierając im zabawki kieruję się jedną podstawową zasadą, czy da się w łatwy i dokładny sposób zachować czystość. Małym gumowym zabaweczkom z mini dziurką, która fajnie "sika" podczas kąpieli mówię stanowczo nie! Niestety nie raz przekonałam się ile tam się w nich brudu. Niby staramy się, myjemy, w środku płuczemy, pozostawiamy do wyschnięcia. Ale nic ten wstrętny brud rozwija się w środku. Jak dla mnie jest to obleśne i nie do przyjęcia aby dawać takiego potwora dziecku. Choć to nie tylko w tych gumowych potworkach takie cuda się zdarzają, młyn wodny, a czemu by nie...

Copyright © 2014 Łobuziaki , Blogger