czwartek, 18 sierpnia 2016

"Królestwo liter"


Najpierw dziecko uczy się siadać, chodzić, uczymy je wierszyka, piosenki... aż w końcu nadchodzi taki czas że to nie wystarcza. Dzieci lubią się uczyć i poznawać nowe rzeczy.

 

U nas po cyferkach przyszedł czas na literki. Misiek bardzo zainteresował się tym tematem i zaczął sam się dopytywać jak się coś pisze, jaka to literka... Często dla zabawy pisałam mu literki na tablicy, kartce, czy gdy robiłam mu sama malowanki.. drukowałam literkę i kilka rzeczy zaczynających się na tą literkę.. Ale jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Więc trzeba przejść do konkretów ;) Mamy więc dziś Wam do pokazania idealnego pomocnika, który poprzez zabawę uczy i rozwija nasze maluchy. Ciekawi? To zajrzyjcie koniecznie dalej :)


"Królestwo liter" - Agnieszka Myszkowska, wyd. Dragon, dys. Troy

Kilka słów od wydawnictwa:
W tym królestwie litery rosną na drzewach, biegają, fruwają, zamieniają się w zwierzęta, bawią się w chowanego...można je rysować, ozdabiać, ciąć przyklejać, tworzyć z nich obrazy i inne działa sztuki. są piękne, dziwne, pomysłowe, intrygujące i są wszędzie - bo przecież to "Królestwo liter". Piękne, pełne wdzięku ilustracje, zabawni bohaterowie i pomysłowe zabawy sprawią, że pokochacie tę książkę - kreatywny przewodnik po barwnym świecie typografii, sztuki, fantazji i nieskrępowanej wyobraźni.Wspaniała kreatywna zabawa który pobudzi do myślenia i nauczy literek Twoje dziecko. Bo nauka przez zabawę to najlepsza nauka - nic na siłę! Według mnie to najlepszy sposób aby zaspokoić nowe zainteresowanie malucha.W książce przede wszystkim  znajdziemy zadania do wykonywania w formie malowania, mniej wycinania i klejenia.Książka ma piękną szatę graficzną, ilustracje są pełne wdzięku a bohaterowie zabawni.

Książka jest w ciągłych testach ;) Ponieważ jej 224 strony w formacie ok kartki A4 pozwala na naprawdę długą zabawę :) Ale już teraz po zrobieniu kilkunastu zadań ją pokochaliśmy. Na pewno razem z książką "O cię Florek" o której nie dawno pisałam będzie naszym bestselerem na nadchodzącą jesień i zimę. Z nimi nie sposób się nudzić ;)
http://wydawnictwo-dragon.pl/

http://troy.net.pl/pl/

9 komentarzy:

 1. Mój synek jest na etapie nauki literek. Zna prawie wszystkie. Niestety nie potrafi jeszcze przeczytać całego wyrazu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno przyjdzie na niego czas, nie ma co ponaglać;) A jak już zna literki to na pewno jeszcze chwila i je podkłada w słowa:)

   Usuń
 2. Bardzo oryginalny sposób na nauke literek, pobudza dziecięcą wyobraźnię :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo oryginalny i bardzo mi się podoba, a co najważniejsze mojemu synkowi też :)

   Usuń
 3. Mamy tą książkę, nie ukrywam że urozmaiciła nam wakacje:) Super pozycja:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też tak myślę! Książka jest na prawdę super :)

   Usuń
 4. Bardzo ciekawa książka, pomysłowa. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda! Przy niej nie sposób się nudzić ;)

   Usuń
 5. Już nie mogę się doczekać, kiedy będziemy z Tygrysem korzystać z takich książeczek. A ta nie tylko uczy literek, do tego pobudza wyobraźnię. Zapisuję tytuł na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Łobuziaki , Blogger