środa, 22 czerwca 2016

"Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci" - Marta Galewska-Kustra


Choć łobuziaki są na różnym poziomie mówienia i mają różne potrzeby nauki to zadbać o prawidłową wymowę warto już od początku. A jak np. w bardzo prosty sposób, wystarczy czytać dzieciom książeczki poprawiające wymowę, ale niech to nie będą zwykłe książeczki tylko takie które trenują z dzieckiem odpowiednią ruchomość narządów artykulacyjnych: warg, języka, podniebienia miękkiego i żuchwy!"Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci" - Marta Galewska-Kustra wyd. Nasza Księgarnia

Mała muszka Fefe, którą spotykają na każdej karcie książki inne przygody z pewnością spodoba się maluchom. Fefe bowiem jest dzielną strażaczką, która gasi pożary, ściga się z samolotami, jeździ samochodem, chodzi do kina, lata balonem, i zjeżdża po stoku. Z nią na pewno nie zazna się nudy. A realizująca kolejne zadania, najpierw z pomocą rodziców, a później już sam nawet największy twardziej nie będzie zdawał sobie sprawy jak wielkie zadanie wykonał ;)


Kilka słów od wydawnictwa:
"Z muchą na luzie ćwiczymy buzie" to książeczka, dzięki której we wspólnej zabawie z dzieckiem możecie zadbać o sprawność aparatu artykulacyjnego. Każdą głoskę języka polskiego wymawiamy między innymi dzięki odpowiednim ruchom narządów artykulacyjnych. Ich sprawność jest więc podstawą prawidłowej wymowy, a jej brak - częstą przyczyną problemów artykulacyjnych u dzieci. Dlatego w gabinecie logopedycznym pracujemy nad ruchomością narządów artykulacyjnych, zanim zajmiemy się wymową konkretnej głoski przez dziecko. Ćwiczenia te bywają żmudne, tym bardziej, że ich skuteczność zależy od częstych powtórzeń. Mucha Fefe przychodzi więc nam z pomocą! Czytanie o jej przygodach to zachęta do wspólnej zabawy, której jest właśnie ćwiczenie sprawności buzi i języka dziecka. 

Jak używać tej książeczki?
Zabawa z muszką Fefe to prosta sprawa. Wystarczy wspólnie czytać jej przygody i sprawdzać, jakie zadanie dla dziecka zostawiła na danej stronie./ Zadanie takie umieszczone jest w czarnej chmurce. Należy odczytać je dziecku i wspólnie wykonać. Obok zadania dla dziecka znajdziecie Państwo informację dla rodzica, która została oznaczona przerywaną linią. Dzięki niej dowiecie się, jaki jest cel danego ćwiczenia oraz jak pomóc dziecku w jego poprawnym wykonaniu.Jeśli wasze dziecko ma problemy z wymową to z pewnością świetna pozycja, a jeśli nie to i tak warto po nią sięgnąć, bo oprócz poprawienia wymowy jest też świetną książką o przygodach muszki Fefe, która skłania do wspólnego przeżywania jej losów :)

4 komentarze:

 1. Ma mamy "Wierszyki ćwiczące języki" i Synkowi bardzo się podoba. Myślę, że książeczka, o której piszesz też przypadłaby Mu do gustu. Przekonam się, bo jest w naszej bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "wierszyki ćwiczące języki" też mamy ;) Myślę, że Fefe też by się spodobała Tygryskowi skoro lubi te wierszyki :)

   Usuń
 2. My również mamy tą książeczkę, co prawda córka na razie jest zbyt młoda na taką lekturę, ale ja zaglądam do niej często ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czas przy dzieciach leci tak szybko, że ani się obejrzycie a będziecie ją razem czytać :D

   Usuń

Copyright © 2014 Łobuziaki , Blogger