wtorek, 30 czerwca 2015

Biblioteczka maluchów

Biblioteczka maluchów

Czytanie dzieciom jest bardzo ważne i chyba żadnego rodzica nie powinno się namawiać do czytania. Bo czytanie nie tylko rozwija wyobraźnię ale przede wszystkim też więź z dzieckiem :) Ja uwielbiam czytać, i tą sama miłością do książek chcę zarazić moje dzieci. M. też czyta więc czemu mają nie pokochać :-) Gusta książkowe z M. mamy różne więc i różnorodność wśród książek mamy ogromną  :-)

poniedziałek, 29 czerwca 2015

Uwaga na kleszcze!

Uwaga na kleszcze!
 http://www.stop-insektom.pl/zwalczanie_komarow_kleszczy.php

niedziela, 28 czerwca 2015

84. Góry z dziećmi cz. II

84. Góry z dziećmi cz. II
Temat górski troszkę Wam już pokazałam z tej przyrodniczej strony, naszych wędrówek po pięknej okolicy. Ale nie tylko to zwiedzaliśmy. Odwiedziliśmy kilka atrakcji pobocznych jak ja to nazywam ;) Ale zapraszam do obejrzenia

1) Huta Szkła Julia -wspaniałe miejsce w którym można poczuć żar rozgrzanego pieca hutniczego. 40 min zwiedzania a dokładniej przejścia przez ciągle pracującą (od 150 lat) hutę. Możliwość przyjrzenia się jak z dokładną starannością pracownicy wykonują wspaniałe kryształowe rzeczy. Dopiero tam zdajemy sobie sprawę ile ktoś czasu na to poświęcił i dlaczego jest takie drogie ;)

Huta jest moim zdaniem dla troszkę starszych  dzieciaczków niż moje maluchy. Miśkowi podobało się najbardziej dmuchanie szkła a już cała reszta mniej. Niunia znudziła się na samym początku i poszła spać. Najbardziej to mi i M. się tam podobało.. A już najbardziej przepadliśmy w sklepie ;) Mój M. wypatrzył sobie zestaw do whisky za ok 500 zł ;)
 

niedziela, 21 czerwca 2015

83. A może morze?

83. A może morze?


sobota, 20 czerwca 2015

82. Nudzimisie na wakacjach

82. Nudzimisie na wakacjach

Troszkę nie po kolei zakupiona ale że była za 1 zł więc wzięłam bo czemu by nie :-) A teraz w sam raz na wakacje. Choć moje dzieci jeszcze nie rozumieją do końca co to wakacje ;-) Mały co prawda po naszym wyjeździe ciągle powtarza że był na wakacjach w górach, ale chyba myśli że sam ten wyjazd nazywa się wakacjami. Bo gdy próbuję mu wytłumaczyć, że wakacje dopiero się zaczynają to twierdzi, że on już był na nich ;) No ale co tam kiedyś sam zrozumie.. A w sumie już chyba nie długo. Bo Misiek nasz proszę was od września będzie przedszkolakiem :) Całe szczęście bez problemu się dostał, troszkę matka odsapnie.. choć w domu pozostaje jeszcze druga latorośl, ale zawsze z jednym będzie łatwiej. A gdy zatęsknię to przecież mogę go zostawić w domu na dzień, czy dwa ;p A wracając do książeczki...

czwartek, 18 czerwca 2015

81. Góry z dziećmi

81. Góry z dziećmi

Copyright © 2014 Łobuziaki , Blogger