poniedziałek, 23 lutego 2015

54. Idealne kapciuszki na dziecięce nóżki - Ekotuptusie

54. Idealne kapciuszki na dziecięce nóżki - Ekotuptusie
Dzieci często nie lubią nosić kapci. Mój Misiek kiedyś z lepszym lub gorszym skutkiem ale nosił...do czasu aż się zbuntował. Wówczas to nie chciał ubierać kapci albo ubierał na 5 min. Niunia od początku "skubała" swoje aby uwolnić stopy. Kapci w domu przybywało ale dzieci uparcie nie chciały ich nosić. Nie dawno zaryzykowałam i zakupiłam Ekotuptusie. I okazał się to strzał w dziesiątkę. Maluchy z chęcią je noszą, bardzo rzadko ściągają z nóżek.

wtorek, 17 lutego 2015

53. Wyprawka - Łóżko, łóżeczko, kołyska

53. Wyprawka - Łóżko, łóżeczko, kołyska
Moja bliska przyjaciółka poprosiła mnie abym pomogła jej w kompletowaniu wyprawki dla maleństwa. Stwierdziła, że skoro jestem mamą dwójki dzieci to jestem odpowiednią osobą która jej pomoże. Mam nadzieje, że mi się to uda i nie popełni niektórych moich błędów zakupowych :) Które jak wiadomo często przyszli rodzice popełniają. A skoro już się zabrałam za tą robotę, to stwierdziłam, że i tu będę wrzucała może i tu wpadnie jakaś przyszła mama poszukująca inspiracji :)

sobota, 14 lutego 2015

52. Kiedyś na wsi były kury...

52. Kiedyś na wsi były kury...
Kiedyś na wsi były kury.. a dziś chodzą pawie. Przynajmniej u nas :) Korzystając z okazji, że dziś Walentynki mój M. został wyjątkowo w domu więc mogłam z Miśkiem wyjść na spacer. Od dawna czekam aż pojedziemy na spacer nad morze, dziś piękna pogoda i prawie, prawie się udało. Niestety Niuńka chora, na antybiotyku :( Te choroby dzieci nas nie rozpieszczają. Tydzień siedzieliśmy w domu bo dzieciaki były chore, w czwartek  pojechaliśmy rano do kontroli i wszystko dobrze. A po południu armagedon.. mała dostała gorączkę 39 C i nie szło niczym zbić, więc pomoc doraźna... Zapalenie gardła i znowu siedzimy...

I gdzie ta zima?! Nawet bałwana nie było z czego u nas zrobić w tym roku..

środa, 11 lutego 2015

51. Książeczki na dobranoc

51. Książeczki na dobranoc
- "Mamo, mamo poćitaj
- wybierz sobie kochanie książeczkę, ja zaraz przyjdę
- mam mamo
- znowu Guziczek
- acha
- a może dzisiaj coś innego
- nie to! A potem Tonio dobźe?"

poniedziałek, 9 lutego 2015

50. Tyle miłości od rana.. :D

50. Tyle miłości od rana.. :D
6:12  Niuńka obudziła się dziś na jedzenie. Ospale zwlekam się z łóżka zrobić mleko, muszę się śpieszyć, bo nasz nocny wędrownik śpi z nami. Liczę, że mała zje i pośpimy jeszcze z godzinkę. Połamana nachylam się nad łóżeczkiem. W myślach wkurzona bo źle spałam i coś mnie potwornie boli w łopatce. Nagle za plecami słyszę szuranie, o nie mały wstał, nie będzie spania! Odwracam się i mówię "Idź spać Kochanie". A tu nic mały przekłada poduchy. Mała dopija butelkę, przewracam ją na boczek i co słyszę... "Mamamusiu bubucha (poducha) gotowa chodź się przytulać".. no wzrusz mega po prostu. Kochany łobuziak <3

M. dziś po południu wyjątkowo w  domu i aż nie wiem na co się zdecydować do kawki.. szydełko czy może chwila z książką.. Heh zawsze wygrywa szydełko, ale może tym razem odmiana, boję się tylko że jak mnie wciągnie to nie pójdę spać ;)


sobota, 7 lutego 2015

49. Pomysły na Walentynki

49. Pomysły na Walentynki
Już niedługo zbliża się święto zakochanych. Macie już pomysły na to święto? Jeśli nie zerknijcie na moje, może coś wpadnie wam w oko :)

Ręcznie robione :)

piątek, 6 lutego 2015

48. Nocne skradanie

48. Nocne skradanie
Spanie z dzieckiem to temat rzeka. Ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Moda na spanie z dzieckiem ma nawet swoją nazwę co-sleeping o czym dowiedziałam się szukając sposobów na odzwyczajenie dziecka od spania z nami. Na świecie są kraje w których normalnością jest spanie z dzieckiem od urodzenia do około 2 lat. Kiedyś w kulturach pierwotnych był to wręcz sposób na przetrwanie maluszka. Jak to mówią "w stadzie cieplej". Podobno wg Profesora James J. McKenna spanie z dzieckiem jest wręcz wskazane ponieważ jest bardziej bezpieczne dla noworodków. Odkładanie dziecka do łóżeczka oddala je od rodziców w aspekcie fizycznym i emocjonalnym a nawet może podnosić ryzyko śmierci łóżeczkowej u dziecka.
http://piekielnamatka.blog.pl/files/2013/03/spanie-z-dzieckiem.jpg

wtorek, 3 lutego 2015

47. Szydełkowe eko jedzonko :-)

47. Szydełkowe eko jedzonko :-)
Wielkimi krokami zbliża się "Tłusty czwartek". W tym roku bardzo szybko, albo mi się tak wydaje (bo nigdy nie pamiętam ;-)  ) będzie 12 lutego.

Pomału zbieramy z Miśkiem kolekcję słodkości tych nie tuczących i nie idących w boczki. Tych które można jeść do woli ;-)

Copyright © 2014 Łobuziaki , Blogger