środa, 31 grudnia 2014

30. Sielsko - anielsko czyli nie ma jak w domu :)

30. Sielsko - anielsko czyli nie ma jak w domu :)
Nie ma to jak w końcu położyć się we własnym łóżku :) Od początku wyjazdu tylko na to czekałam. Co tam, że u teściów łóżko szerokie jak z dzieckiem spać trzeba a kołdra... jedna. Więc zawsze ktoś poszkodowany, ale nie nasz synek który śpiąc w środku wywalał nogi na kołdrę bo było mu ...za gorąco.


środa, 24 grudnia 2014

29. Wesołych Świąt!

29. Wesołych Świąt!Z okazji Bożego Narodzenia,
składam Wam serdeczne życzenia.
Niech Wam święta miłe będą, 
z dźwiękiem śpiewu i kolędą. 
Z wigilią tuż po zmroku,
 i w radosnym Nowym Roku.

wtorek, 23 grudnia 2014

28. Podróże

Kto lubi jeździć z dziećmi ręka w górę!?

Nigdy nie miałam problemu z jeżdżeniem, jednak odkąd mamy maluchy różnie z tym bywa. Nie zawsze podróż należy do przyjemnych. Krótka podróż (tak do 3 godz) nigdy nie była dla nas ciężka zazwyczaj dzieci dobrze ją znosiły. Im dalej niestety tym gorzej..
Kiedyś po jednej mega ciężkiej podróży usłyszałam że na spokój w samochodzie ma wpływ faza księżyca, że gdy pełnia dzieci nie chcą spać. Słyszeliście o czymś takim?
Nie wiem jak to jest i od czego zależy ale nieraz mam ochotę po prostu wysiąść z samochodu..
W październiku przejechaliśmy całą Polskę! Od nas znad morza na Śląsk.. dzieci jak aniołki spały sobie grzecznie, no z jedną przerwą na jedzenie, która trwała może 20 min.

niedziela, 21 grudnia 2014

27. Był Mikołaj są prezenty ;-)

27. Był Mikołaj są prezenty ;-)
Dzień pełen wrażeń za nami, bo dziś u nas była taka "pierwsza wigilia" :-) Dużo szykowania, ale i jeszcze więcej przyjemności. Wspólne spotkanie z całą moją rodzinka dobiegło końca. Goście nie mogli się doczekać i przyjechali godzinę wcześniej. O matko a ja w proszku! Towarzysz M. wykorzystany do prasowania obrusu tak się uwijał, że dla zaoszczędzenia czasu (jak zaalarmowałam cały dom że podjechali) wyprasował obrus na stole! Zarzuciliśmy szybko bieżnik w gwiazdki na stół i kwiatka na środek i ufff zdążyliśmy ;-)
Gorzej było z jedzeniem bo nie było gotowe, Misiek spał sobie w najlepsze a Niunia (jakby mama miała mało roboty) postanowiła dorzucić robotę pieluchową, po której wypadało dziecko przebrać ;-)
Na szczęście Towarzysz M. pomógł a rodzinka zajęła się malucha i więc na umówioną godzinę się wyrobiłam..


piątek, 19 grudnia 2014

26. Karta dań Kolacji Wigilijnej ;)

26. Karta dań Kolacji Wigilijnej ;)
Wigilia  to nie tylko ozdoby, prezenty to również jedzenie. Nie mówię tu już o kwestii religijnej, bo to całkowicie inna sprawa. Którą każdy przeżywa na swój sposób. Zawsze gdy wyjeżdżamy na święta do teściów przed wyjazdem robimy sobie u nas spotkanie z moimi bliskimi. Taką niby wcześniejszą Wigilię. Dzielimy się opłatkiem i składamy sobie wszyscy życzenia.
W tym roku święta mają wyjątkową oprawę stworzoną wspólnie z synkiem. Chyba najfajniejsze w tych świętach jest to przeżywanie razem z nim. Pokazywanie jemu tej naszej wspaniałej tradycji o której ostatnio tak trochę zapomniałam. W przyszłym roku na pewno dołączy do nas Niunia więc będzie jeszcze ciekawiej :-)

wtorek, 16 grudnia 2014

25. Świąteczny czar przygotowań

25. Świąteczny czar przygotowań
Nic tak bardzo mnie nie nastraja świątecznie jak ubrana choinka :-) Zawsze choinkę ubierało się u nas w domu w wigilię (tak było w naszych rodzinnych domach). My ze względu na to że wyjeżdżamy w tym roku do teściów postanowiliśmy ubrać naszą choinkę wcześniej. W te lata "wyjezdne" które spędzamy tam mamy zawsze w domu małą choinkę plastikową. Nie mniej radość z ubierania i oglądania jest ta sama :-) brak jedynie zapachu świeżej...
 Niestety nic go nie jest w stanie zastąpić. Bo święta to zapach choinki, pieczonych pierników :-)
Najbardziej czekam na święta w naszym domu. Już sobie je wyobrażam ;-) Ogromną choinkę, rozpalony ogień w kominku i całą rodzinę przy świątecznym stole :-) A najważniejsze jest to żeby były one u nas. Nic tak mnie nie wykańcza jak jeżdżenie. Chcę świąt u nas :-D

piątek, 12 grudnia 2014

24. List do Świętego Mikołaja :-)

24. List do Świętego Mikołaja :-)
Czas i na naszą wish listę. Trochę się zbierałam z nią bo kraina prezentów dziecięcych jest nie wyczerpanie wielka. Do tego my obchodzimy podwójną wigilię. Raz spędzamy ją z moją rodziną a raz z treściami. W tym roku padło na tych drugich więc wyjeżdżamy.. Jednakże zawsze przed wyjazdem tam organizujemy sobie z moimi bliskimi taką wcześniejszą wigilię tutaj. Podczas niej też przychodzi do nas Mikołaj taki wcześniejszy :-)

wtorek, 9 grudnia 2014

23. Świąteczne dekoracje

23. Świąteczne dekoracje
Wczoraj dzień był zabiegany, synek na służbę oddany więc nie było okazji razem coś po robić. Jednak dzisiaj czas mamy więc szybciutko nadrabiamy :-)

niedziela, 7 grudnia 2014

22. Wyróżnienie blogowe

22. Wyróżnienie blogowe
Dostałam niedawno nominację dla mojego bloga od Katarzyny O. z bloga http://kiedymamaniespi.blogspot.com oraz dziś znalazłam się w drugiej u Zwykłej Matki z bloga http://zwyklejmatkiwzlotyiupadki.blogspot.com. Bardzo się cieszę, że wpadłam komuś w oko ;) Dziękuję, że codziennie do mnie zaglądacie i mnie podglądacie :) Miałam już styczność z nią na moim blogu robótkowym. Więc już wiem z czym to się je ;)

sobota, 6 grudnia 2014

21. Mikołajki :)

21. Mikołajki :)
Śniegu co prawda u nas brak i jakoś się na niego w najbliższym czasie nie zapowiada. Ale klimat mikołajkowy zapanował od samego rana :)

wtorek, 2 grudnia 2014

20. Kartki świąteczne - handmade ;)

20. Kartki świąteczne - handmade ;)
Korzystając z okazji że Niunia ucięła sobie drzemkę a obiad został z wczoraj :-) Dziś zabraliśmy się z Miśkiem za kartki świąteczne. Ubaw był po pachy ponieważ pierwszy raz bawił się klejem. Jakoś dotychczas matka za długo się zbierała z pokazaniem mu takiej zabawy...

poniedziałek, 1 grudnia 2014

19. Grudniowe postanowienia

19. Grudniowe postanowienia
Trochę na ostatnią chwilę, ale naszła mnie dziś pewna myśl aby zrobić sobie wyzwanie grudniowe. Takie przygotowanie do świąt. Aby codziennie zrobić coś związanego ze świętami, aby poczuć tą magię świąt, bo ostatnio ciągle człowiek jakiś taki zabiegany :)

A może i wy zechcecie podjąć ze mną takie wyzwanie? :)

Copyright © 2014 Łobuziaki , Blogger