wtorek, 16 grudnia 2014

25. Świąteczny czar przygotowań

Nic tak bardzo mnie nie nastraja świątecznie jak ubrana choinka :-) Zawsze choinkę ubierało się u nas w domu w wigilię (tak było w naszych rodzinnych domach). My ze względu na to że wyjeżdżamy w tym roku do teściów postanowiliśmy ubrać naszą choinkę wcześniej. W te lata "wyjezdne" które spędzamy tam mamy zawsze w domu małą choinkę plastikową. Nie mniej radość z ubierania i oglądania jest ta sama :-) brak jedynie zapachu świeżej...
 Niestety nic go nie jest w stanie zastąpić. Bo święta to zapach choinki, pieczonych pierników :-)
Najbardziej czekam na święta w naszym domu. Już sobie je wyobrażam ;-) Ogromną choinkę, rozpalony ogień w kominku i całą rodzinę przy świątecznym stole :-) A najważniejsze jest to żeby były one u nas. Nic tak mnie nie wykańcza jak jeżdżenie. Chcę świąt u nas :-D


 
 
 
 
 
 
My dalej codziennie się nastrajamy świątecznie, dziś kolejna porcja świątecznych dekoracji :)
Dekoracje u maluchów, oczywiście klasycznie światełka. Bardzo mi się podobają lampki Cotton Balls - niestety brak funduszy, więc na razie aranżacja typu kolorowe światełka :) Do tego papierowe bombki pod żyrandolem i dekoracyjne choineczki :) Oprócz dekoracji uczymy się z Miśkiem kolęd i poznajemy święta... ale o tym może następnym razem :)
 
A na koniec w salonie też musi być nastrój :) Ja uwielbiam wieczorem siedzieć przy choince a w dzień spoglądać na kwiatka nie wiem jaka jest jego fachowa nazwa u nas nazywa się go "Gwiazdą Betlejemską"
 

A u was jak przygotowania świąteczne, już coś widać czy jeszcze nie? U mnie jeszcze trwają.. o to zapowiedź tego co będzie :)


6 komentarzy:

 1. Same cuda po prostu :)) Pięknie i już tak świątecznie :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy :) Staramy się nastrajać świątecznie :)

   Usuń
 2. U nas też świątecznie, w sumie już od początku Adwentu. Święta spędzamy u moich Rodziców, dlatego wcześniej udekorowałam wszystko u siebie ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My też w tym roku na wyjeździe ale u...teściów. Choć wolałabym sama organizować te święta :)

   Usuń
 3. Choinka niby sztuczna, ale piękna, taka, jak lubię. Ozdób masa, bombki papierowe - cuda! U nas też już ozdoby prawie wszystkie wyciągnięte, ale nastroju jakoś brak :-( Choinkę co prawda ubierzemy dopiero w Wigilię. Czekam, może jeszcze spóźniony nastrój do nas dotrze?

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję :-) Wysyłamy trochę świątecznego nastroju od nas, my go dużo mamy :-) Choć pewnie minie jak pojedziemy na święta do teściów..;-)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Łobuziaki , Blogger