czwartek, 30 października 2014

2. Edukacja od małego

Czy wasze maluszki uwielbiają "czytać"? Misiek od małego uwielbiał oglądać książeczki i pokazywać palcem co jest na obrazku. Z wymową było nieco gorzej, dość opornie mu szła, dopiero od niedawna zaczyna mówić coraz więcej. Teraz już sam zaczyna pokazywać w książeczce różne rzeczy i nazywać je. Niunia na razie jest na etapie jedzenia wszystkiego. Ale już ma swoją ulubioną książeczkę. Bardzo jej pilnuje, gdy braciszek weźmie ją w swoje ręce to się głośno bulwersuje (a z natury to bardzo spokojne dziecko).

Ulubiona książeczka Niuni - Mowa Zwierząt - jest to mała książeczka w wersji harmonijkowej, wykonana z dość grubego kartonu, choć u nas została niestety "namoczona" przez córeczkę i rozeszła się na dwie części...
Misiek natomiast uwielbiał książeczki z wydawnictwa Olesiejuk - nawet teraz kiedy jest już starszy lubi je przeglądać i opowiadać co na nich jest lub pokazywać paluszkiem, żeby mu opowiadać :) Na początek są super, choć my już mamy trochę poważniejszych książek. Ale o tym następnym razem, bo słoneczko za oknem więc trzeba skorzystać i zabrać dzieciaczki na spacer :)

W naszej małej kolekcji posiadamy:
1. Przyroda
http://www.olesiejuk.pl/product/2811-przyroda-obrazki-dla-maluchow#prettyPhoto

2. Pojazdy
http://www.olesiejuk.pl/product/6041-pojazdy-obrazki-dla-maluchow

3. Zwierzęta i ich dzieci
http://www.olesiejuk.pl/product/4551-zwierzeta-i-ich-dzieci-obrazki-dla-maluchow

4. Pieski
 http://czytam.pl/k,ks_170125,Pieski-Obrazki-dla-maluchow-Beaumont-Emilie-Belineau-Nathalie.html
5. Owoce
http://czytam.pl/k,ks_170124,Owoce-Obrazki-dla-maluchow-Beaumont-Emilie-Belineau-Nathalie.html

6. Góry
http://selkar.pl/gory-obrazki-dla-maluchow-3

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Łobuziaki , Blogger